Контрольний замір точності R10 на термопарі ТХА (К)

В одного з клієнтів, що експлуатує наші Реєстратори R10 закрались сумніви їх точності вимірювання. А вона складає не більше 0,5 оС для термопар ТХА (К) в діапазоні -200 + 1300 оС (1500 оС), що дорівнює приведеній похибці не більше 0,033 %.

Ми підняли на стапеля “останнього могікана” попередньої генерації і протестували. Встановили, що похибка в 2-5 раз менша заявленої.

Відеозвіт тут:

Видео звіт про реальну похибку Реєстратора R10

Аналогічну точність мають і нові багатоканальні Реєстратори серій R5, R10L та R10M і нові одноканальні В4 та І4, так як всі ці моделі уніфіковані по вхідним модулям та алгоритмам обробки інформації.

Реєстратор R5

Реєстратор R10M

Реєстратор В4

Реєстратор І4

Update

Історія мала своє продовження.
Для вияснення розбіжностей довелось виїхати до споживача.
Що вияснилось на місці – точність вимірювалась двома методами:
1. Шляхом подачі на Реєстратор еталонної напруги з калібратора і тут все ок., похибка вкладається;
2. Шляхом подачі еталонного сигналу термопари, згенерованого калібратором на вхід Реєстратора з підключеним компенсатором температури “холодного спаю” (ТХС). І тут полізли розбіжності.
Суть виявилась в тому, що компенсувати ТХС необхідно і на Реєстраторі і на калібраторі. Для цього в комплект поставки калібратора входять змінні клемні колодки для кожної термопари окремо, практично виготовлені з матеріалу того що і термопара.  А споживач підключав черех мідні клеми, які відповідно вносили свою похибку ТХС в 20-25 оС.
Крім цього нами був виявлений дуже значний вплив градієнта температури на задній стінці Реєстратора на значення температури компенсатора ТХС.

Продовження тут: статтяТочність вимірювання температури термопарами. Особливості і технічні рішення”.